ליצירת קשר

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם
  עריכת צוואות

  למשרד עורכי דין דניאלה סון ניסיון רב בעריכת צוואות מכל סוג שהוא, לרבות צוואות הדדיות, תוך מתן דגש על רצון המצווה, מתן מענה ופתרונות לסוגיות העומדות בפני המצווה ושמירה על כשרות עריכת הצוואה.

  לרשותכם קישור למאמר משרדנו בנושא.

  עריכת צוואה

  כשאדם מתקרב אל מותו הוא מתחיל לחשוב באופן בלתי נמנע על חיי יקיריו לאחר שהוא ילך לעולמו. על-מנת שהרכוש שצבר יחולק בדיוק כפי שהוא רוצה, נדרשת עריכת צוואה. למעשה פעולה זו מומלצת לכל אחד ואחת – מפני שאף אדם לא יודע מתי יסתיימו חייו. המלצה חשובה נוספת היא להיעזר בעו"ד. הסיבה לכך פשוטה: צוואה שלא עומדת בכל כללי חוק הירושה, תשכ"ה-1965 עלולה להיפסל ע"י בית משפט – כך שרצונו האחרון של האדם לא ימומש. משרד עורכי דין דניאלה סון מספק שירות זה ברגישות רבה ותוך הקפדה על תשומת לב מלאה לכל פרט רלוונטי.

  האפשרויות השונות של עריכת צוואה

  • בכתב יד – עריכת צוואה ע"י אדם, ללא עורך דין וגם ללא עדים. חובה להקפיד על כתיבה בכתב יד, לרשום את התאריך ולחתום על המסמך. שימו לב: צוואות שנעשו בכתב יד מעלה את הסיכוי להתנגדות מצד היורשים.
  • בעדים – צוואה בעדים היא צוואה שבמעמד החתימה עליה נוכחים שני עדים. חובה לוודא ששני העדים בגירים ושהם ובני/בנות הזוג שלהם לא מופיעים בצוואה.
  • בפני רשות – צוואה המוגשת לגורם סמכות: רשם לענייני ירושה, רשם בית משפט, נוטריון, שופט או דיין בבית דין דתי. גם צוואות אשר נאמרות בעל-פה בפני גורם סמכות מהרשימה הנ"ל הופכות לתקפות.
  • בעל פה – צוואה רלוונטית למצב אחד בלבד: כשאדם נמצא לפני המוות (או מאמין שמותו קרוב מאוד), ולכן אין ביכולתו לערוך צוואה באחת הדרכים הקודמות. שימו לב: עדים לצוואה בעל פה חייבים להפקיד זכרון דברים שעשו בהתאם לדברי המצווה אצל הרשם לענייני ירושה.

  דניאלה סון – מומחית בעריכת צוואות

  מסמך מפורט, עדכני, מדויק – ותקף

  עריכת צוואה בכל דרך שהיא אפשרית גם ללא עזרת עו"ד. יחד עם זאת, מומלץ לא לוותר על כך – ובמיוחד לא במקרים שבהם יש רכוש רב יחסית, מספר גדול של יורשים או מורכבות אחרת מכל סוג שהיא. עו"ד דניאלה סון אמונה על עריכת צוואות המשקפות באופן מדויק את רצונו של האדם, ועל נקיטת כל הצעדים הנדרשים על-מנת להגן על המסמך רב החשיבות מפני הגשת התנגדויות. השירות ניתן בזמינות גבוהה, ברגישות המתבקשת ובאחריות רבה. דגש נוסף הוא שקיפות מלאה, על-מנת שעורך הצוואה ידע בדיוק מהן האפשרויות העומדות בפניו.

  כתיבת צוואה

  כתיבת צוואה היא אחת הפעולות החשובות ביותר שמבצע אדם. האחריות מחייבת את כולנו לדאוג ליקירינו ובפרט לוודא שהרכוש שצברנו יחולק בהתאם לקריטריונים שאנחנו קבענו (גם אם המחשבה על המוות מעיקה עלינו, האחריות חייבת לגבור על הקושי). באופן עקרוני מותר לערוך צוואה גם ללא עזרת עו"ד, אבל קבלת ייעוץ משפטי מבטיחה צוואה שיהיה בלתי אפשרי להתנגד לה או לפסול אותה. סיוע בעריכת צוואות הוא אחד מתחומי המומחיות של משרד עורכי דין דניאלה סון.

  כתיבת צוואה – טיפים מועילים

  • נוכחות המוטבים – כל אדם שמופיע בצוואה כאחד היורשים לא יכול להיות נוכח בעת עריכתה וגם לא לחתום עליה כעד.
  • חוות דעת רופא – אם עורך הצוואה הוא אדם מבוגר ו/או חולה, מומלץ לצרף חוות דעת מרופא רלוונטי לגבי הכשירות שלו לערוך את הצוואה. כך יהיה קשה יותר להתנגד לצוואה בטענה שהאדם לא היה כשיר.
  • תנאים – בכל צוואה ניתן להציב תנאים. למשל, העברת חלק מהירושה לנכד רק כשהוא מגיע לגיל 18. או מתן דירה בתנאי שהיא לא תימכר למשך פרק זמן מסוים. חשוב לברר מראש שהתנאי אינו בלתי חוקי.
  • הפקדה – כדאי מאוד להפקיד צוואה אצל הרשם לענייני ירושה.
  • תאריך – חשוב מאוד לא לשכוח לציין את התאריך בכל צוואה. בפרט נדרש תאריך כשיש מספר צוואות, כך שלא יהיה ספק מהי הצוואה המאוחרת ביותר ועל כן התקפה.
  • חיסכון פנסיוני – סעיף 147 לחוק הירושה, תשכ"ה-1965 קובע כי קרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופת גמל אינם חלק מעזבונו של אדם. בהתאם אין טעם לציין את החיסכון הפנסיוני בצוואה.

  מומחיות ורגישות

  עו"ד דניאלה סון צברה ניסיון רב בתחום ספציפי זה של צוואות, ומבינה היטב את הרגישות הרבה שלהן ואת הצורך האמיתי של אנשים לייעוץ מקצועי על בסיס קשב מלא. המטרה היא לאפשר כתיבת צוואה שלא תהיה חשופה להתנגדויות, ובהתאם השירות שהיא מספקת מתאפיין במתן מקסימום תשומת לב לכל פרט ופרט. כמו כן מקפידה עו"ד סון על זמינות מרבית, ועל מענה סבלני לכל שאלה, בגובה העיניים.

  כתיבת צוואה - טיפים מועילים

  שתף :

  ליצירת קשר

  השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

   פרסום עורכי דין באינטרנט פרסום עורכי דין באינטרנט
   שלחו ווצאפ
   💬 איך אפשר לעזור?
   שלום,
   כאן עו"ד דניאלה סון.
   איך אוכל לעזור?
   דילוג לתוכן